Влада та громадськість Луганщини виробили спільні рекомендації до проекту постанови кабміну

23 червня 2010 року в приміщенні Луганської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл, на якому обговорювався проект урядової Постанови «Про заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».


Сьогодні в Україні багато говорять про те, що в демократичному суспільстві державна політика повинна бути результатом узгодження інтересів держави, бізнесу та громадськості. Але не завжди так буває насправді. Ми зараз тільки спостерігаємо за тим, як формуються інструменти та практики такого діалогу на національному та регіональному рівнях. Ми бачимо, що в тих випадках, коли це спілкування відбувається, воно дає добрі результати для всіх сторін – і наголошуємо на тому, що цю практику треба поширювати і робити її базовою при виробленні політики.

Ось одним з таких випадків став круглий стіл, проведений Луганською обласною державною адміністрацією 23 червня 2010 року. Ініціаторами зустрічі стали Творчий центр ТЦК та громадські організацій Луганської області, які входять до регіональної робочої групи проекту «Зміцнення громадянського суспільства через кордони для розвитку демократії». За круглим столом зібралися посадовці Луганської обласної державної адміністрації, громадської ради при ОДА, неурядових організацій області.

Захід відбувався в межах громадського обговорення проекту Постанови Кабінету Міністрів «Про заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Учасники проаналізували досвід громадської ради, яка успішно працювала протягом декількох років при обласній державній адміністрації, і висунули спільні рекомендації до проекту постанови.

З центральною доповіддю виступила Голова ЛОО «Чайка» Лариса Заливна, яка виступила з проектом пропозицій з боку громадськості. Ці пропозиції разом із протоколом зустрічі надіслані до Міністерства юстиції України.

Учасники зустрічі сподіваються, що їхні напрацювання стануть в нагоді і будуть враховані при розробці остаточної редакції згаданої постанови. Але в будь-якому випадку вони сприймають цей круглий стіл як черговий доказ того, що нормальний демократичний діалог по лінії «громадськість – влада» не тільки можливий, а й необхідний для кращого розуміння спільних позицій і плідної роботи на благо суспільства.

Проект «Зміцнення громадянського суспільства через кордони для розвитку демократії» виконується Euclid Network (Великобританія) в партнерстві з Творчим центром ТЦК (Україна), Ресурсним центром ГУРТ, Contact Center (Молдова), World Window (Молдова), CReDO (Молдова), FDSC (Румунія), та European Exchange (Німеччина) за фінансової підтримки Фонду підтримки демократії ООН.

Роман Шутов,
менеджер проектів ТЦК