ІГС України просуватимуть європейські стандарти співпраці влади і громади

В рамках проекту Мережі Евклід «Посилення громадянського суспільства через кордони для розвитку демократії», що фінансується Фондом Демократії ООН, було проведено тижневий навчальний візит в Брюсселі та Лондоні для 30 представників органів виконавчої влади та громадянського суспільства з України та Молдови.

Мета такого візиту – сформувати краще розуміння ролі європейських інституцій у процесі демократизації сусідніх з Європою регіонів, а також ознайомитись із Британським досвідом взаємодії і співпраці місцевих та центральних органів влади з громадянським суспільством.

Методика візиту була досить своєрідною, адже тут були задіяні як державні службовці, так і представники громадянського суспільства (в однаковій кількості). Таким чином було створено навчальну атмосферу, яка змогла поєднати традиційно різні погляди вище зазначених груп.

На семінарі були присутні високопосадовці з уряду Молдови, а також представники вищих рівнів місцевої влади в Україні та провідні представники громадянського суспільства обох країн. Повний список учасників можна переглянути тут.

Зустрічі були організовані з основними інституціями ЄС (Європейська Комісія, Європейський Парламент, Європейський економічний та соціальний комітет) та колом експертів (як зі сторони влади, так і з боку громадянського суспільства), які і представили способи співпраці органів влади та громадянського суспільства у Великобританії. Повна програма візиту знаходиться тут.

Тиждень навчань виявився надзвичайно корисним для всіх його учасників. Були представлені важливі дослідження в цій сфері з більш зрілих демократій; також візит посприяв встановленню нових зв’язків між Україною та Молдовою, адже багато з учасників ніколи не бачили один одного, хоча і працюють в одній сфері. Протягом найближчих місяців та років ці нові контакти будуть і надалі розвиватися, частково в рамках цього проекту.

Тижневий візит закінчився тим, що кожен учасник взяв на себе зобов’язання здійснити один чітко визначений крок на шляху покращення взаємовідносин між владою та громадянським суспільством. Усі учасники зустрінуться знову на фінальній конференції проекту вже у липні, де вони представлять і порівняють результати своєї праці щодо виконання даних зобов’язань.

PowerPoint презентації, які демонструвались учасникам навчального візиту:

Для перегляду фотографій з поїздки натисніть тут.

Інтерв’ю з учасниками навчальної поїздки:

 

Джерело: Euclid Network

Переклад з англійської: Оксана Кондратенко, волонтерка ГУРТа.

Контакти:
Боярчук Тарас
ГУРТ
boyarchuk@gurt.org.ua
044 296 10 52
http://gurt.org.ua/